موضوع این مقاله به عکس سی بی سی تی دندان اختصاص یافته است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات تخصصی بیشتر، ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید. رادیوگرافی سی بی سی تی دندان به عنوان نسل جدید تصویربرداری دندان محسوب می گردد و با استفاده از دستگاه های مخصوص انجام می پذیرد. تصویربرداری CBCT، قادر به ثبت نتایج در ابعاد واقعی و بدون تغییر می باشد. به سهولت می توان اجرای سی بی سی تی دندان را برای نواحی دندان ها، فک و لثه انجام داد. جهت انجام این دسته از تصویربرداری از تکنولوژی و فناوری ترکیبی اسکن سطحی و اسکن تخت سطحی- حجمی استفاده می شود. مرکز رادیولوژی تخصصی دکتر نکیسا ایل تجهیز به امکانات پیشرفته ای می باشند و این چنین توانسته اند بهترین شرایط را برای ارائه خدمات سی بی سی تی دندان به مشتریان فراهم آورند.

تصویربرداری سه بعدی توسط سی بی سی تی دندان

تصاویر نهایی ناشی از رادیوگرافی سی بی سی تی دندان، در حالت سه بعدی و بر اساس ساختار اصلی فک و دندان های فرد انجام می پذیرد. اجرای چنین تصویربرداری توسط تجهیزات خاص و منحصر به فرد انجام می پذیرد و به همین دلیل هزینۀ سی بی سی تی دندان نسبت به روش های رادیولوژی معمولی بیشتر می باشد. دلایل متعددی وجود دارد که باعث می گردد تا متخصصین دندانپزشکی، اجرای سی بی سی تی دندان را به مراجعه کنندگان تجویز می کنند.

از مهمترین ویژگی های تصویربرداری رادیولوژی دندان سی بی سی تی دندان می توان به ثبت نتایج به صورت سه بعدی اشاره نمود. در این صورت تصاویر دقیق از نواحی مختلف دندان ها، مسیرهای عصبی، بافت های نرم و استخوانی قابل ثبت می باشند. در نتیجه روند تشخیص نوع بیماری و اختلال بوجود آمده برای فرد به سهولت انجام می پذیرد. جهت انجام سی بی سی تی دندان با تعرفه متعارف می توانید به مرکز رادیولوژی تخصصی دکتر نکیسا ایل مراجعه نمائید.

"سی بی سی تی دندان چیست؟ و چه موارد کاربردی دارد؟" موضوع مقالۀ این هفتۀ ما را به خود اختصاص داده است. در نتیجه اگر عنوان این روش تصویربرداری را شنیده اید ولی اطلاعات جامعی نسبت بدان ندارید، خواندن این مقاله و همراهی ما را، به شما کاربر گرامی توصیه می کنیم. همانطور که می دانید بسیاری از اختلالات و مشکلات بوجود آمده در نواحی دهان، فک و صورت با چشم غیر مصلح قابل تشخیص نمی باشد. در نتیجه پیشرفت تکنولوژی در صنعت به کارگیری اشعۀ ایکس، باعث گردیده تا شاهد افزایش تجهیزات رادیولوژی دندان باشیم. بدین ترتیب با اجرای سی بی سی تی دندان می توان جزئیات بیشتر و دقیق تری از نواحی بافت نرم و سخت داخل دهان را ثبت نمود. مرکز رادیولوژی تخصصی دکتر نکیسا ایل به عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز تصویربرداری دندان، دارای پیشرفته ترین دستگاه های عکسبرداری می باشند و قادر به ارائه  خدمات سی بی سی تی دندان به عموم مراجعین محترم می باشند.

دلایل تجویز رادیولوژی سی بی سی تی دندان

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می گردد تا دندانپزشک، اجرای تصویربرداری سی بی سی دندان را به بیمار تجویز کند.

  • ایمپلنت دندان
  • اجرای عصب کشی
  • جراحی دندان های نهفته
  • پیگیری روند درمان ارتودنسی
  • بررسی مسیرهای عصبی دندان ها
  • بررسی نقطه های مرکزی ایجاد دندان
  • وجود غده و کیس در نواحی فک و صورت
  • بررسی وضعیت سینوس ها و به نوعی اختلالات مرتبط
  • تشخیص مشکلات بوجود آمده در نواحی مفصل گیجگاهی و فکی
  • مشکلات دندانی در خصوص شکستگی دندان ها، ضایعات پری اپیکال

موارد مذکور به عنوان مهمترین کاربردهای رادیولوژی سی بی سی تی دندان شناخته می شوند. در نتیجه ثبت نتایج رادیولوژی دندان CBCT، می تواند بهترین روش برای بررسی وضعیت دندان ها، فک و صورت می باشد و بدین ترتیب متخصصین دندانپزشک می توانند بهترین روش درمانی را برای بیماران در نظر بگیرند.

مرکز رادیولوژی تخصصی دندان، فک و صورت دکتر نکیسا ایل  

اطلاعات تماس

 تلفن: 9-22094378 021

آدرس: سعادت آباد، میدان کاج به سمت چهارراه شهرداری، خیابان سرو غربی، ابتدای خیابان مروارید، ساختمان مروارید، پلاک 2، طبقه 2، واحد 14

ایمیل :
مبلغ : تماس بگیرید
وب سایت :
آدرس :
به این آگهی امتیاز بدهید :
10 / 10
از 1 کاربر

تماس با آگهی دهنده

شماره تماس شما : *
متن پیغام شما : *
تصویر امنیتی :

آگهی های مشابه

مرکز تخصصی رادیولوژی دندان : مرکز رادیولوژی تخصصی دکتر نکیسا ایل
مرکز تخصصی رادیولوژی دندان : مرکز رادیولوژی تخصصی دکتر نکیسا ایل
ﺳﻪشنبه 5 ارديبهشت 1402 در ساعت 15 : 39 دقیقه
تماس بگیرید
مهمترین ویژگی سی بی سی تی دندان : مرکز رادیولوژی تخصصی دکتر نکیسا ایل
مهمترین ویژگی سی بی سی تی دندان : مرکز رادیولوژی تخصصی دکتر نکیسا ایل
دوشنبه 4 ارديبهشت 1402 در ساعت 14 : 28 دقیقه
تماس بگیرید
دکتر اشرف بهترین متخصص دندانپزشکی : مرکز دندانپزشکی امیران
دکتر اشرف بهترین متخصص دندانپزشکی : مرکز دندانپزشکی امیران
پنجشنبه 3 تير 1400 در ساعت 12 : 50 دقیقه
تماس بگیرید
[ مجموع 3 آگهی ]

مشخصات آگهی

اضافه به علاقه مندی ها
تعداد بازدید : 188
نمایش همه
علاقه مندی ها ()